Proč by kupříkladu jen tetování na Vás mělo nést příběh nebo nějaké poselství? Proč nepodpořit Váš postoj, styl, nebo přesvědčení i něčím jiným? S tímto vědomím jsme začali torbu hodinek pod názvem "tvoříme hodinky s příběhem". Jednoduchá charakteristika a hlubší příběh, to je oč tu běží. 

Hodinky s příběhem?

Jeden z prvních příběhů, jež bychom Vám chtěli vyprávět, je příběh plný historie, jedinečného designu, kooperace dvou složek, a také malé připomenutí, že naše historie sebou nenese jen slunce a duhu. Být to pohádka, začala by slovy... Bylo, nebylo, byl jeden švýcarský voják a ten ve svém tlumoku od roku 1893 až do roku 1965 nosil své vybavení. Když už nebylo potřeba, ujal se ho jeden italský designer a vytvořil z něj nevšední, zcela originální řemínky hodinek...

A dál jsme to vzali do rukou my... 

Sám příběh řemínku / pásku je sám o sobě působivý, my to ale chtěli podpořit a připravili jsem design hodinek odpovídající době. Ciferník je připravený ve dvou variantách a jeho zpracování je inspirováni designem hodinek z let 1935 až 1948. Ten jsme zasadili do vlastního case o průměru 47 mm, nebo do case designovaného na platformu Penerai (když už část navrhl Ital :-) ) - průměr 45 mm. 

Zmiňovaný materiál ciferníků je pak náš už standardní karbon a jako novinku jsem připravili ciferník z velbloudí kosti. Ani u tohoto počinu jsem nevynechali naše specifikum možnosti konfigurace a to: 

  • Druh karbonu na ciferníku
  • Barva Case
  • Barva designu ciferníku 
  • Možnost vlastního nápisu / dotvoření designu
  • Příprava a design ručně tvořeného řemínku

Jelikož se vždy snažíme vyhovět Vašim požadavkům, v rámci tohoto projektu jsem přistoupili na požadavek zákazníka a jeden z modelů, jsem připravili speciální, ojedinělý design a hodinky zpracovali s ručním natahovacím strojkem. Zákazník tak obdržel hodinky s poutavou historií, zpracovaný v originálním a jedinečném designu.

Jako druhý příběh, na kterém jsme začali pracovat nazýváme „druhý život hodinkám“. Jako pilotní projekt je zpracováván nádherný švýcarský strojek Valjoux 7733. Jedná se o mechanický chronograf z roku 1963 který sám o sobě zažil nejeden příběh a podíval se na nejedno místo po světě. Strojek vezmeme, vyčistíme, vyvrhneme pro něj nový ciferník  a protože se nám strašně líbí historie pásků, připravili jsme pro něj decentní pásek z kůže z roku 1902.

Kompozice tak bude velkou poklonou historii doplněná o náš modernější osobitý design.

 

  • Design: Zdeněk Westfal
  • Technické parametry : tbd
  • Konfigurace: Seiko NH35A / Eta Swiss 2000
  • Cena: 13 549 CZK

Co dalšího jsme dali do hromady

Proč by kupříkladu jen tetování na Vás mělo nést příběh nebo nějaké poselství? Proč nepodpořit Váš...
Stejně jako jedinečným designovým počinem je černá linka na bílém podkladu, tak i model Crabon...
Jak už sám název napovídá, hodinky námi nazvané Carbon Different jsou trochu něco jiného. Model je...

Líbí se Vám co děláme
Dejte nám like