Nápad vytvořit vlastní hodinky přišel v polovině roku 2021 a byla to souhra okolností při hledání možného záměru. Se zkušenostmi z automobilového průmyslu a designu, strojním vzdělání a obrovskou chutí tvořit se začala formovat vize našich hodinek.

Tak jsme začali tvořit...

Začátky nebyli nijak lehké. Jedna věc je vytyčit si cíl - chci dělat hodinky, a druhá je přijít na to jak.  Po dobu plánování a příprav došlo ke zničení nesčetného množství materiálu, obráběcích nástrojů i samotných komponent hodinek... Dokonce i příprava obráběcích programů, 3D modelů a výrobních postupů se ukázala jako výzva, zejména v dodržení tolerancí, korespondující s celkovým usazením a kompletním vzhledem hodinek. Denní náplní bylo řešit řadu neznámých a vytrvat. Nám se vytrvat podařilo, a proto Vám dnes můžeme představit první plody naší práce. Pevně věříme, že se Vám naše výsledky budou líbit a přinesou Vám radost při každodenním nošení, nebo Vás doplní při výjimečných událostech. 

Chceme to dělat jinak

S veškerým respektem k hodinářskému umění a tradici s tím související, jsme hledali (a snad i našli) směry kudy se dát, a jak to "udělat trochu jinak". Jako první nositel této odlišnosti se ukázal být materiál ciferníku. Karbon svými mechanickými vlastnostmi, vzhledem a možnostmi zpracování ukázal jako první krok při tvorbě něčeho jiného. S tímto jsme připravili a představili prví tři projekty

  • Náramkové hodinky Old Bronze
  • Náramkové hodinky Carbon Classic
  • Náramkové hodinky Carbon Different

Pro tyto modely není specifikem "toho trochu jiného" pouze materiál ciferníku a jeho výroba, ale zároveň i možnost konfigurace. Karbonový podklad, máme v několika variantách provedení, od klasického karbonu po zalévaná karbonová vlákna s prvky například rose gold. Jako koncový zákazník si tedy můžete určit jakou barvu "potisku" má mít Váš ciferník, jaký pásek na hodinkách upřednostňujete, a u některých modelů i barvu case. 

Pokračujeme ve snaze a tvorbě

Krom rozšíření portfolia ciferníků, kombinací a modelů, připravujeme vlastní design a konstrukci celých hodinek. Prvním, již skoro hotovým prototypem je projekt Fénix. Jak už název sám napovídá, opravdu jsem se pro Vás rozhodli postavit hodinky z popela. Mimo jiné pro vás v následujícím období (2022 - 2023) připravujeme:   

  • Náramkové hodinky Fénix - hodinky zrozené z popela
  • Model kapesních hodinek Old Bronze Pocket
  • Design a kompletní celokovový case - Westfal Watch

Věříme, že se veškeré naše vize a snahy shledají s úspěchem a oceněním z Vaší strany. Vzhledem k charakteru výroby se nemusíte ostýchat nás kontaktovat s nějakým specifickým požadavkem. Rádi pro Vás připravíme projekt a hodinky, jež budou jen Vaše.

Držte nám pěsti v dalším počínání!